Kultúrne leto na Kolibe Tri Studničky_tlačová správa

Nadácia Zelený štvorec počas letných mesiacov organizuje pravidelné kultúrne podujatia pod názvom Kultúrne leto. Odohrávať sa bude v Kolibe Tri Studničky v Demänovskej doline. 

Radi privítame ako domácich, tak aj návštevníkov tohto malebného prostredia. Program bude tvoriť pestrá paleta rozličných podujatí pre malých aj veľkých. Tešiť sa môžete na premietania filmov, bábkové divadlo pre deti, čítania rozprávok ale aj poézie, či množstvo koncertov rozličných žánrov. S cestovateľskými večermi sa návštevníci budú môcť vydať aj mimo krásneho prostredia Demänovskej doliny. 

Hneď 30.6. oslávi Ondrej Krajňák svoje štyridsiate narodeniny veľkolepou Music Jam Party s množstvom hudobných talentov. Každú nedeľu sa budeme môcť ponoriť do literatúry vďaka spolupráci so Združením Návraty k pokladom, deti si prídu na svoje pri rozprávkach, ktoré nám prečíta náš Ujo Rozprávkar, alebo divadelných prestaveniach Bratislavského bábkového alebo Martinského divadla, dospelých návštevníkov zaujmeme klasickou aj súčasnou poéziou.  V pondelky si budeme premietať  kultové filmy, každú nedeľu filmy pre pamätníkov. V utorok nás zachvátia tóny legendárnych koncertov, na svoje si prídu napríklad fanúšikovia U2, Depeche Mode, Rolling Stones ale aj Michaela Jacksona. Môžete si pozrieť kultový slovenský film Záhrada spolu s kľúčovou postavou tohoto filmu, Romanom Luknárom, a nie len to, Roman Vám vlastnoručne uvarí večeru. Zažijete veľký interaktívny folklórny večer, kedy sa bude môcť naučiť ľudové tance, každý piatok si vypočuť slovenskú ľudovú hudbu na živo, alebo zúčastniť sa niektorého folklórneho workshopu pre najmenších. Vo štvrtky sa pozrieme na súčasné filmy zo slovenskej a českej dielne. V druhej polovici leta sa môžeme stretnúť na malom pivnom festivale a ochutnáme rôzne pivá z dielní Liptovaru alebo byť súčasťou krstu Pifko Ifka. 

Podrobný program kultúrneho leta, počas ktorého sa môžete tešiť na každodenný program v srdci Demänovskej doliny nájdete na stránke FB (Koliba Tri Studničky)

Partnermi podujatia sú:

Koliba Tri Studničky u Tomášovcov, Domáca Kuchyňa, Pifko Ifka, Caffé Zelený Štvorec